PeetBros Hakkında

PeetBros Co., başlangıcından itibaren eğlence ve profesyonel kullanım için hassas cep barometreleri ve altimetre/barometrelerin lider tedarikçisiydi. Hem mekanik hem de elektronik altimetre/barometreler üzerinde patent sahibi olan şirket, 1985 yılında dünyanın ilk tamamen elektronik hassas cep altimetresi/barometresini tanıttı.
Yıllarca süren araştırma ve geliştirmeden sonra, Peet Bros. tescilli markası “ULTIMETER” altında ilk elektronik hava istasyonunu Model 20’yi tanıttı. Bu sistem, uygun fiyatlı ev hava istasyonlarına yönelik büyük bir atılımdı. Popülaritesi, özellikle rüzgar sensörü ve kontrol ünitesinde daha yüksek performans ve uzun vadeli güvenilirlik çağrılarına yol açtı. Bu, Peet Bros.’un yeni nesil hava istasyonu olan ULTIMETER II’yi tasarlamasına yol açtı.
Başlangıçta, müşteriler makul fiyatı ve yenilikçi özellikleriyle dikkat çekti. Ancak kısa süre sonra ULTIMETER II performansı ve güvenilirliği nedeniyle övgüler almaya başladı. ULTIMETER II konseptinden memnun olan profesyonel ve kurumsal müşteriler, Peet Bros.’u aynı tasarım felsefesini nem ve barometrik basınç için enstrümantasyon da dahil olmak üzere tam kapasiteye sahip birinci sınıf bir sisteme uygulamaya çağırdı. Birçoğu böyle bir sistem için fikirlerini ve “istek listelerini” cömertçe paylaştı.
Sonuç, 1995 yılının sonlarında muhteşem ULTIMETER 2000 ve ULTIMETER 500’ün piyasaya sürülmesi oldu. Bunları 90’ların sonlarında ULTIMETER 700 ve ULTIMETER 800’ün evrimi ve daha temel yoldaşları olan ULTIMETER 100’ün piyasaya sürülmesi izledi. Tümü öncekilerini bu kadar başarılı yapan doğruluğu, güvenilirliği, kurulum kolaylığını ve kullanım kolaylığını korudu. Ancak tasarım ve üretim kalitesindeki sürekli iyileştirmeler, bir dizi yeni yetenek, iyileştirme ve neredeyse “kurşun geçirmez” güvenilirlik ekledi. APRS’ye hazır hava istasyonları, “WeatherText” metin tabanlı veri çıkışı ve inanılmaz derecede duyarlı PRO Anemometremiz dahil olmak üzere daha yenilikçi gelişmeler izledi. Bugün Peet Bros. Company’nin ULTIMETER 2100, ULTIMETER 800 ve ULTIMETER 100 hava istasyonları, 21. Yüzyıl için ciddi amatör ve profesyonel uygulamalarda endüstri değer liderleridir.