Gefen Hakkında

Gefen, ticari ve profesyonel tüketici uygulamaları için yenilikçi ses, video ve bilgisayar sinyal işleme çözümlerinin lider geliştiricisidir. Pratik inovasyon mirasıyla Gefen, hızla gelişen teknoloji ile gerçek dünya uygulamaları arasındaki boşluğu dolduran sezgisel bağlantı ürünleri ve çözümleri sunar. Gefen, bağlantı ve sinyal yönetimini sorunsuz hale getirerek sistem performansını yükseltir.

Nortek Control şirketler ailesinin kaynaklarıyla desteklenen özel hizmet ve destekle yüksek kaliteli, sorun çözücü ürünlere olan bağlılığımızı pekiştiriyoruz. Sezgisel bağlantı ile gerçek sorunları çözen Gefen, entegre sistemlerin değerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Gefen Yenilikleri

Dünyanın dört bir yanındaki Sistem Entegratörleri, çok çeşitli gerçek dünya kurulumlarında ve en son teknolojide yetenekli teknik temsilciler tarafından desteklenen, zamanın testini sürdüren kaliteli ürünler için sürekli olarak Gefen’e başvuruyor.

Gefen’in Fast Switching Technology (FST) ve gelişmiş EDID yönetim seçeneklerini içeren ürün yenilikleri, ses/video sistemlerinin performansını önemli ölçüde artırır. Kablosuz yüksek çözünürlüklü video uzantısı, dijital sinemalar için alternatif içeriğin entegrasyonu ve web sunucusu arayüzü kullanılarak Gefen ürünlerinde IP kontrolü de sistem entegratörleri için önemli bir tedarikçi olarak itibarını artırıyor.

Gefen, HDBaseT tarafından resmi olarak sertifikalandırılan ilk şirket oldu ve dijital bağlantı endüstrisinde ön saflarda kalma yeteneğini daha da kanıtladı. Gefen ayrıca 4K Ultra HD çözünürlükleri, kablosuz 5 GHz standardını, 3DTV ve 3G SDI formatlarını destekleyen ilk şirketlerden biriydi.

Gefen’in entegratörlere en güvenilir, etkili ve ileriye dönük çözümler sağlama taahhüdü değişmez. 21. yüzyıla doğru ilerlerken, Gefen, üstün müşteri hizmetleri ve teknik yardım yoluyla katma değerli teklifini artırırken yeni teknolojilerin kullanılmasına öncülük ediyor.

Arka fon

Nortek Control’den Gefen, ilk olarak 1995 yılında ex-tend-it Professional Serisi olarak bilinen bir bilgisayar çevre birimi genişletici serisini pazarlarken bilgisayar bağlantı arenasında bir oyuncu olarak ortaya çıktı. KVM (klavye, video ve fare) çevre birimlerini bilgisayardan uzaklaştıran ürünler, orijinal olarak stüdyo prodüksiyonuna müdahale eden bilgisayar gürültüsü sorununu çözmek için tasarlandı. Tek bir KVM iş istasyonundan birden fazla kaynağa erişen anahtarlayıcılar, ürün hattı doğal olarak geliştikçe dağıtım yükselticileri, ayırıcılar, dönüştürücüler ve kablolarla birlikte geliştirildi.

1990’ların sonunda, Gefen, hem profesyonel hem de tüketici sektörleri için çözümler sunan, yakında HDTV’ye (yüksek çözünürlüklü televizyon) dönüşecek olan dijital arayüzlerin ilk uygulayıcılarından biri haline geldi. Analog ve dijital dünyalar arasındaki aşamaya uyum sağlamak için Gefen’in geleneksel olarak uyumsuz video sinyallerinin dönüştürülmesi ve uyarlanmasındaki başarısı, yenilikçi bir teknoloji çözümleri sağlayıcısı olarak itibarını artırdı.

Gefen, yeni teknolojilerin ve uygulamalarının öncüsü olmaya devam etti ve dünya çapındaki büyük endüstrilerde son derece değerli olan yenilikçi ürünleri sürekli olarak ilk pazarlayan oldu.