Ettus Hakkında

2010’dan beri bir NI markası olan Ettus Research™, Evrensel Yazılım Radyo Çevre Birimi (USRP™) ürün ailesi de dahil olmak üzere, yazılım tanımlı radyo platformlarının dünyanın önde gelen tedarikçisidir.

Geniş bir yüksek performanslı RF donanımı portföyünde çok çeşitli geliştirme ortamlarını destekleyen USRP platformu, algoritma geliştirme, keşif, prototip oluşturma ve yeni nesil kablosuz geliştirme için dünya çapında binlerce mühendis, bilim insanı ve öğrenci için tercih edilen SDR platformudur. çok çeşitli uygulamalarda teknolojiler.

USRP ürün ailesi, çoklu anten (MIMO) sistemleri de dahil olmak üzere DC’den 6 GHz’e kadar RF uygulamaları için tasarlanmıştır. Örnek uygulama alanları arasında beyaz alanlar, cep telefonları, kamu güvenliği, spektrum izleme, radyo ağı, bilişsel radyo, uydu navigasyonu ve amatör radyo sayılabilir.

NI, Ettus Research markası aracılığıyla, kullanım kolaylığını ve sağlam bir açık kaynaklı yazılım topluluğunu birleştiren birinci sınıf bir yazılım tanımlı radyo portföyü sunar. USRP Hardware Driver™’ın (UHD) gücünden yararlanan mühendisler, açık kaynaktan grafik sistem tasarımına kadar bir yazılım seçenekleri ekosistemine erişebilir.

Açık kaynaklı GNU Radyo yazılımı kod deposu, mühendislerin diğer kullanıcıları destekleyen ve kod tabanını genişleten yüzlerce aktif üyeyle arayüz oluşturmasına yardımcı olur.

Bu açık kaynak topluluğu aracılığıyla, GNU Radyo yazılımı gelişmeye ve hem MAC hem de PHY araştırmalarını, spektrum izleme ve sinyal zekasını ve kablosuz sensörleri ve izlemeyi kapsayan RF ve iletişim sistemi tasarımı dahil olmak üzere daha fazla uygulamayı ele almaya devam ediyor.

Diğer yazılım seçeneklerinin yanı sıra mühendisler, NI LabVIEW yazılımını kullanarak bir grafik sistem tasarımı yaklaşımıyla programlayabilirler. NI ve Ettus yazılım tanımlı radyo donanımı ve LabVIEW ile kablosuz sistemlerini daha hızlı prototipleyebilir ve sonuçlara ulaşma sürelerini önemli ölçüde kısaltabilirler. NI ve Ettus, tasarımdan dağıtıma ölçeklenen birleşik bir tasarım akışında basitleştirilmiş programlama için mevcut yazılım araçlarını yeniden kullanma seçeneğine sahip eksiksiz bir platform sunar.